Registracija internetu
Estetinis plombavimas
Protezavimas
Endodontija
Mini implantai
Gydymas mini implantais yra ilgalaikis. Dažniausiai juos renkasi bedančiai pacientai, kurie negali sau leisti finansiškai standartinių implantų, pacientai, kuriems standartiniai implantai netinka dėl sudėtingų paruošiamųjų chirurginių procedūrų.
Mini implantai yra trumpesni ir plonesni nei standartiniai implantai. Vienas iš didžiausių jų privalumų – implantavimas mini implantais yra minimaliai invazinė procedūra pacientui.
Mini implantais yra pasiekiamas trumpesnis gijimo laikas, sumažėja komplikacijų tikimybė, nereikia kaulo priauginimo operacijos, mažesnė komplikacijų tikimybė. Jie idealiai tiks, kai paciento apatinis žandikaulis yra bedantis, alveolinė atauga siekia bent 4mm pločio, aukštis – bent 13mm, sveikos, priaugusios dantenos siekia bent 3 – 4mm, antagonistiniame žandikaulyje yra protezas ar savi dantys. Po įprastinės dantų implantacijos reikia laukti apie 4–5 mėnesius, kol implantai įaugs į kaulą. Tuo tarpu mini implantai implantuojami ir prie plokštelės protezo stabilumui palaikyti pritaikoma dviejų valandų bėgyje vieno vizito metu. Plokštelių fiksacijai į apatinį žandikaulį yra implantuojami minimaliai 4 implantai, į viršutinį žandikaulį – mažiausiai 6. Tai nesudėtinga procedūra, po kurios pacientas kelių valandų bėgyje jau gali džiaugtis gražia šypsena su stabiliu protezu burnoje.
Dantų implantai
Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį, sriegiamas į apatinį ar viršutinį žandikaulį kaip atrama danties atstatymui. Implantai dažniausiai naudojami kai netenkama vieno ar kelerių dantų. Vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant implanto galvutės. Tokiu būdu nėra apkraunami šalia esantys dantys. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui, nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Implantologija – sėkmingas ir gerai ištirtas gydymo būdas. Daugiau kaip 90 proc. šiuolaikinių implantų tarnauja ilgiau kaip 10 metų. Implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Tačiau nevalia pamiršti, kad jie reikalauja nuolatinės priežiūros, kaip ir natūralūs dantys. Jei imlpantai apleidžiami, tai gali sukelti dantenų uždegimą ir kaulo tirpimą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai lankytis pas burnos higienistą, kuris nurodo ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantus.
Dantų implantų privalumai:
- Patogiausas ir saugiausias dantų pakaitalas.
- Implantai pilnai atkuria kramtymo funkciją ir suteikia natūralų, savų dantų pojūtį.
- Ten, kur trūksta vieno ar kelių dantų, implantas suteikia galimybę negadinti kitų šalimai esamų dantų, palyginus su dantų tiltų.
- Dantų implantai atrodo kaip sveiki, puikūs dantys.
- Plati šypsena.
Ar dantų implantai tinka kiekvienam?
Kiekvienas praradęs dantį yra kandidatas dantų implantams. Svarbu ne jūsų amžius, bet jūsų sveikatos būklė – beveik visiems galima įstatyti dantų implantus, tačiau prieš dedant gydytojo konsultacija yra būtina.
Kodėl ir kaip prarandamas kaulas prarandus dantis?
Kaului reikia nuolatinės stimuliacijos, kad išlaikytų savo formą ir funkciją. Žandikauliuose šią funkciją atlieka dantys: praradus dantį, per pirmus metus kaulo tūris sumažėja 25 procentais ir šis procesas tęsiasi toliau visą gyvenimą dažnai iki tokio lygio, kai nebegalima įdėti implantų be papildomų kaulo atstatymo procedūrų. Kuo daugiau prarandama dantų – tuo ryškesni estetiniai ir funkciniai pokyčiai. Ypač atrofija greitėja nešiojant išimamus protezus. Pacientai, nešiojantys išimamus protezus, yra pasmerkti greitesniam likusių savų dantų praradimui, didesniam apnašų kaupimuisi, dantenų uždegimui ir kraujavimui. Danties implantai turėtų būti pirmo pasirinkimo gydymo būdas praradus dantis.
Kada reikalingas kaulo priauginimas?
Ar Jums reikalingas kaulo priauginimas nuspręs Jūsų gydytojas įvertinęs Jūsų burnos ertmę vizualiai ir rentgenogramas ar kompiuterinę tomogramą. Kaulo priauginimo gali reikėti dėl:
- Dantenų ligų
- Ilgai nešiojant plokšteles
- Dėl traumų
- Praėjus daug laiko po danties pašalinimo
Endodontija
Endodotija – dantų šaknų kanalų gydymas.
Šio gydymo uždavinys – sunaikinti patogeniškus mikroorganizmus šaknų kanalų sistemoje ir apsaugoti nuo infekcijos dantį supančius audinius. Kas yra danties pulpa? Tai danties „nervas», esantis danties vainiko ir šaknų viduje. Endodontinio gydymo prireikia, kai danties pulpa dėl įvairių priežasčių (gilaus karieso, danties įskilimų, traumų ir kt.) infekuojasi ir/ar joje prasideda uždegimas. Paprastai šaknų kanalų gydymui prireikia keleto vizitų, sudėtingesniais atvejais gydymo trukmė gali išsitęsti ir iki kelių mėnesių. Norėdamas įvertinti gydymo eigą, gydytojas atlieka keletą rentgeno nuotraukų.

Tam tikslui naudojamas dentalinis skaitmeninis rentgeno aparatas, kuris iš karto atkuria kokybišką rentgeno nuotraukos vaizdą kompiuterio ekrane. Įranga skleidžia net 90% mažesnę rentgeno spindulių dozę nei darant įprastą rentgeno nuotrauką.
Danties šaknies ilgį ir viršūnės vietą tiksliai nustato elekroninis danties šaknies viršūnės ieškiklis (Apex lokatorius). Šis prietaisas užtikrina gydymo kontrolę su mažesniu kiekiu rentgeno nuotraukų.
Danties šaknies kanalų gydymas mūsų klinikoje atliekamas mikroskopu.
Mikroskopas – viena tokių būtinybių šiuolaikinėje odontologinėje klinikoje. Mikroskopas padeda gydytojui – endodontologui matyti tai, kas nematoma plika akimi – papildomus mikrokanalus, šaknies lūžimus, įstrigusius bei lūžusius instrumentus. Neretai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti užkalkėjusius kanalus, pergydyti ankščiau gydytus kanalus.

Laiku ir kokybiškai atliktas endodontinis gydymas ilgam užtikrina Jūsų danties gyvavimą ir lemia visų tolimesnių procedūrų atlikimo sėkmę.
Ką galite jausti po kanalų užplombavimo? Keletą dienų dantį gali mausti ar atrodyti tarsi dantis būtų „ iškeltas». Tai normali reakcija, kurią galima kontroliuoti įprastais vaistais nuo uždegimo (ibuprofen, nimesil ir kt.)
Mūsų darbai:
PRIEŠ PO PRIEŠ PO PRIEŠ PO PRIEŠ PO PRIEŠ PO
CAD/CAM

Bemetalė keramika dažniausiai gaminama cirkonio oksido, aliuminio oksido, ličio disilikato, kitų stiklo keramikų, skirtų presavimui, pagrindais. Ant šių karkasų užkepami estetiniai keramikos sluoksniai. Šalia tokių vainikėlių, dantena atrodo natūraliai, neturi melsvo atspalvio, kuris paprastai esti turint metalo keramikos protezus. Bemetalė keramika itin rekomenduotina priekinių dantų srityje. Iš jos galima gaminti pavienius vainikėlius konkrečiam dantukui ir nedidelės apimties tiltinius protezus.
Bemetaliai protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai, puikiai tinka priekinių dantų protezavimui. Jie pranašesni už metalo keramikos vainikėlius dar ir tuo, jog išvengiama alergijos, kurią sukelia tam tikri metalai.
Rekomenduojame rinktis bemetalę keramiką ir dėl šių priežasčių:
- ji estetiška ir biologiškai suderinama;
- nematyti metalo krašto;
- gerai priglunda prie danties audinių;
- ši medžiaga skaidri kaip ir natūralūs danties audiniai ir pakankamai tvirta.
Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.
Protezavimas (metalo keramika)

Metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokie protezai nepraleidžia šviesos, gražiai atrodo ir yra pigesni nei bemetaliai. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija“, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezai tinkamesni krūminiams dantims protezuoti. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.
Dantų balinimas

Dantų spalvos pakitimus dažniausiai sukelia: dažančių produktų vartojimas, tokių kaip: kava, arbata, raudonasis vynas, tabakas; senėjimo procesas; formuojantis dantims, tetraciklino ar kitų grupių antibiotikų vartojimas. Mūsų klinikos specialistai siūlo kelis dantų balinamo būdus:
Dantų balinimas namų balinimo sistema
Balindamas dantis namuose pacientas naudoja specialiai jam pagamintas dantų kapas. Kapos pripildomos specialaus balinimo gelio ir uždedamos ant dantų. Balinimo kapos gali būti dėvimos naktį, viso miego metu arba dvi valandas dienos metu. Toks dantų balinimas gali trukti nuo vienos iki dviejų savaičių. Balinant dantis kapomis kurį laiką dantys būna jautresni, bet ilgainiui tai praeina.
Ofisinis dantų balinimas
Šis dantų balinimas atliekamas odontologo kabinete ir trunka apie vieną valandą. Atliekant ofisinį dantų balinimą, ant dantų tepama balinimo medžiaga, kuri aktyvuojama helio lempos šviesa. Siekiant maksimalaus dantų baltumo efekto patartina atlikti 2 – 3 tokias balinimo procedūras. Ofisinis dantų balinimas puikiai tinka praeityje atlikto dantų balinimo atnaujinimui.
Kai kuriais atvejais išbalinti galima ir tetraciklininius dantis, pakeitusius savo spalvą dėl antibiotikų. Balinimo metu pašalinami melsvi, juodi pigmentai, ir nors dantų spalva nėra visiškai atkuriama, burnos estetinis vaizdas žymiai pagerėja. Tačiau balinant tokius dantis neužtenka vienos procedūros, balinimas trukti nuo 1 – 3 mėn. Po procedūros dantis gali būti kiek jautresni, bet jautrumas praeina per 1 – 2 dienas.
Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai odontologijos sritis, kurios tikslas yra atkuriant dantų formą, spalvą, dydį, skaidrumą, taisyklingą padėtį dantų lanke estetinėmis plombomis. Medžiagos, kuriomis atkuriama tikroji dantų išvaizda, savo savybėmis beveik nesiskiria nuo natūralių danties audinių. Estetinis plombavimas gali būti atliekamas vienam ar visiems priekiniams dantims, krūminiams dantims. Naujausiomis technologijomis atstatomas natūralus danties reljefas, užpildomi tarpai tarp dantų, išlyginamas dantų lankas.
Ši procedūra rekomenduojama tiems, kurių dantys yra praradę natūralią išvaizdą, t. y. pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę ar dėl traumų yra įskilę, nuskilę ir pan. Atsiradę veiksniai gali tapti kramtymo efektyvumo, sukandimo, savaiminio nudilimo, dantų jautrumo problema.
Periodonto gydymas lazeriu

Periodonto ligos yra labai klastingos ir lokalizuojasi apie dantį esančiuose minkštuosiuose audiniuose. Dažniausia šių ligų priežastis – bakterijos, esančios dantų apnašose.
Dantų apnašos, taip pat ir daugybė bakterijų ir kitų mikroorganizmų, dėl blogos burnos priežiūros sukelia uždegiminius pakitimus. Ilgainiui dantenose prasidėjęs uždegimas plinta iš lėto, ir lokalizuojasi žandikaulio kauliniame audinyje. Be to, dantų apnašas, jeigu jis nepašalinamas ir persisunkia druskomis, po kiek laiko nusėda ir kalkėja vis nauji sluoksniai, šitaip atsiranda dantų akmenys, kurie dar greičiau skatina progresuoti ligą. Negydant tokio patologinio proceso, dantys tampa paslankūs ir tai gali tapti jų netekimo priežastimi.

Dantenų susirgimai ankstyvoje stadijoje sėkmingai gydomi reguliariai vykdoma higienos programa, kuri susideda iš profesionalios higienos ir geros asmeninės higienos. Kai periodontitas yra toliau pažengęs gydyti būtinas akmenų ir bakterijų išvalymas iš dantenų kišenių. Tai padaroma taikant gilųjį kiuretažą – dantenų kišenių išvalymą. Stipriai infekuoti periodonto audiniai pašalinami lazeriu, išsterilizuojant dantenų kišenes. Pašalinus bakterijas lazeriu, praktiškai visada stebimas labai geras gijimas.Esant sunkaus periodontito stadijai taikomas chirurginis periodontologinis gydymas, kaip pagalbinę priemonę naudojant lazerį.

Išimami dantų protezai
Plokštelės būna dalinės ir pilnos. Plokštelėmis (dalinėmis ir viso žandikaulio) atstatomi prarasti dantukai, kai jau yra neįmanoma pagaminti tiltinį protezą, arba laikinai atstatyti danties defektą po
Dalinės plokštelės yra gaminamos kai burnoje trūksta vieno ar kelių dantų. Prie likusių dantų plokštelė yra tvirtinama kabliukais (dažniausiai metaliniais). Tai pagerina protezo stabilumą burnoje. išrovimo, planuojant tolimesnį gydymą.
Lanko atraminiai protezai (biugeliai) yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus. Biugeliai ne tik užtikrina gerą burnos estetiką, bet ir mažiau remiasi į burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui nekliudomam artikuliuoti garsus.
Šiuo metu galite įsigyti ir naujas, ypač patogias, lanksčias, beveik nepastebimas VALPLAST plokšteles. Jos pagamintos ir minkštos plastmasės – neiloninio termoplastiko, kuris užtikrina plokštelės lengvumą, puikų prigludimą ir stebinančią estetinę išvaizdą. Atrodo natūraliai, beveik nepastebima, nes sukurta iš skaidrios, švelniai rausvos medžiagos, kuri visiškai susilieja su natūralia dantenų spalva.
Vaikų gydymas

Mūsų klinikoje gydomi ne tik tėveliai, bet ir jų vaikai.:
- mokome vaikus teisingai valyti dantis;
- atliekame profilaktinį dantų vagelių hermetizavimą silantais;
- plombuojame pieninius ir nuolatinius dantis atitinkamomis plombinėmis medžiagomis;
- gydome dantų kanalus;
- atliekame burnos chirurgines procedūras;
- suteikiame skubią pagalbą traumų atvejais;
- ortodontinio gydymo klausimais bendradarbiaujame su kolegomis ortodontais, kartu siekdami norimo galutinio rezultato.

Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena – tai procedūros, kurių metu:
- šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms;
- atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos;
- poliruojami dantų ir plombų paviršiai;
- nujautrinami apsinuoginę dantų kakleliai;
- įvertinama esančių plombų ir protezų būklė;
- nustatomas dantų valymo efektyvumas;
- pacientai mokomi teisingai atlikti asmens burnos higieną namuose, jiems parenkamos higienos priemonės (dantų siūlas, mediniai, plastmasiniai krapštukai, šepetėliai tarpdančiams valyti, kt.), aiškinama sveika mityba.
Taip pat profesionalios burnos higienos metu gali būti atliekamos fluoro lako bei GC Kalcio kremo aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, atstato danties emalį bei nujautrina dantis.
Kaip dažnai reikia atlikti profesionaliąją burnos higieną?
Tai priklauso nuo paciento individualios higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų prilipimo sąlygų ir kitų individualių asmens higieninių savybių. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, profesionalioji higiena atliekama 1 – 4 kartus per metus.
„Air flow“ sistema
Tai vienas naujausių profesionalios burnos higienos užbaigimo metodų, kuris medicininių sodos miltelių, vandens srovės ir suspausto oro pagalba konservatyviai nuvalo smulkias dantų apnašas nuo visų, net ir sunkiai prieinamų, danties paviršių.
Dėl savo unikalaus veikimo „Air flow“:
- nepažeidžia kietųjų danties audinių;
- pašalina emalio paviršiuje matomas tabako, raudonojo vyno, juodos arbatos, kavos ar kitokias dažančių maisto produktų paliktas dėmes;
- dantys tampa puse tono baltesni;
- jaučiamas švaros ir gaivos pojūtis burnoje.