Periodonto gydymas lazeriu

Periodonto ligos yra labai klastingos ir lokalizuojasi apie dantį esančiuose minkštuosiuose audiniuose. Dažniausia šių ligų priežastis – bakterijos, esančios dantų apnašose.

Dantų apnašos, taip pat ir daugybė bakterijų ir kitų mikroorganizmų, dėl blogos burnos priežiūros sukelia uždegiminius pakitimus. Ilgainiui dantenose prasidėjęs uždegimas plinta iš lėto, ir lokalizuojasi žandikaulio kauliniame audinyje. Be to, dantų apnašas, jeigu jis nepašalinamas ir persisunkia druskomis, po kiek laiko nusėda ir kalkėja vis nauji sluoksniai, šitaip atsiranda dantų akmenys, kurie dar greičiau skatina progresuoti ligą. Negydant tokio patologinio proceso, dantys tampa paslankūs ir tai gali tapti jų netekimo priežastimi.    

Dantenų susirgimai ankstyvoje stadijoje sėkmingai gydomi reguliariai vykdoma higienos programa, kuri susideda iš profesionalios higienos ir geros asmeninės higienos. Kai periodontitas yra toliau pažengęs gydyti būtinas akmenų ir bakterijų išvalymas iš dantenų kišenių. Tai padaroma taikant gilųjį kiuretažą – dantenų kišenių išvalymą. Stipriai infekuoti periodonto audiniai pašalinami lazeriu, išsterilizuojant dantenų kišenes. Pašalinus bakterijas lazeriu, praktiškai visada stebimas labai geras gijimas.Esant sunkaus periodontito stadijai taikomas chirurginis periodontologinis gydymas, kaip pagalbinę priemonę naudojant lazerį.