Dantų implantai

Dantų implantai – Rekomendacijos pacientams po operacijos

Rekomendacijos pacientams po operacijos

1 savaitę po operacijos galima valgyti tik minkštą maistą, patartina valgyti neoperuota puse (jeigu operuota tik viena pusė).

Po operacijos dantys valomi dantų šepetėliu kaip įprasta (2 kartus dienoje), bet be dantų pastos ir stengiantis nekliudyti.

Paciento elgesys po implantacijos operacijos:

Po operacijos rekomenduojama laikyti ant operuotos žando pusės pūslę su ledu (apie 1 val. – po 20 min. su 10 min. pertraukomis). Galite gerti šalto vandens arba laikyti ledo gabaliukus burnoje.

Operacijos dieną (po operacijos) negalima valgyti, negalima gerti karštų gėrimų. Negalima skalauti burnos jokiais skysčiais. 2 paras po operacijos rekomenduojama miegoti su aukštesne pagalve ir vengti fizinio aktyvumo bei didelių temperatūrų skirtumu.žaizdos. Dantų pasta nenaudojama 2-3 savaites iki sugis gleivinės žaizdos. Reikia atsiminti, kad valymas ir be dantų pastos yra labai svarbi higienos priemonė.

Rekomenduojama dantų ir žaizdos kraštų valymui naudoti Curaprox firmos “Surgical CS” ypatingai minkštą dantų šepetėlį. Jis turi būti naudojamas tik 2-3 savaites po operacijos. Vėliau valoma įprastu šepetėliu.
Implantai kruopščiai valomi nuo 5 dienos po operacijos, ir iki bus uždėti laikini ar nuolatiniai protezai. Implantus reikia valyti ausų krapštukais pamirkytais į 3% vandenilio peroksido tirpalą (parduodamas vaistinėse be recepto). Implantai, kaip ir nuosavi dantys, valomi tiek iš skruosto (lūpų) pusės tiek iš liežuvio (gomurio) pusės. Implantų dalys kyšančios iš gleivinės turi blizgėti metaliniu blizgesiu, o ne būti padengtos baltu apnašu.

2 savaites, po kiekvieno valgio ir dantų valymo, burną skalaukite gydytojo nurodytu skalavimo skysčiu:

  • HEXORAL tirpalu (paruoštas vartojimui)
  • CURASEPT tirpalu (paruoštas vartojimui)
  • Chlorheksidino gliukonato 0,12% tirpalu (paruoštas vartojimui)
  • Šalavijų tinktūra (naudojama skiesta pagal informacinio lapelio nurodymus)
  • Ramunėlių ekstraktu (naudojamas skiestas pagal informacinio lapelio nurodymus) arba ramunėlių nuoviru
  • F5 tirpalu (naudojamas skiestas pagal informacinio lapelio nurodymus)

Šie tirpalai parduodami vaistinėse be recepto. Gleivinės gijimo laikotarpiu 2-3 sav. negalima naudoti skalavimo tirpalų sudėtyje turinčių daug alkoholio (tai – dauguma profilaktinių tirpalų parduodamų prekybos centruose ir vaistinėse).

Ypatingai svarbu reguliariai vartoti gydytojo paskirtus vaistus. Esant didesniam skausmingumui ar karščiavimui būtina informuoti Jus gydantį gydytoją. Skausmui malšinti galima nuo naudoti vaistą KETANOV, bet nedaugiau 4 tablečių per parą.

Pooperaciniu laikotarpiu būna nedidelis patinimas (kartais net kraujosruvos – mėlynės) – tai natūrali organizmo reakcija į chirurginę intervenciją. Patinimas būna didžiausias 3-4 dieną po operacijos, vėliau jis savaime praeina per 4-5 dienas.

Po 7-10 dienų, po operacijos, išimami siūlai. Reikia žinoti, kad minkštųjų audinių žaizda užgyja per 2 savaites, o kaulinio audinio žaizda tik po 4—6 mėnesių, galutinis implanto įsitvirtinimas kaule įvyks po 6-9 mėnesių.