Dantų implantai

Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį, sriegiamas į apatinį ar viršutinį žandikaulį kaip atrama danties atstatymui. Implantai dažniausiai naudojami kai netenkama vieno ar kelerių dantų. Vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant implanto galvutės. Tokiu būdu nėra apkraunami šalia esantys dantys. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui, nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Implantologija – sėkmingas ir gerai ištirtas gydymo būdas. Daugiau kaip 90 proc. šiuolaikinių implantų tarnauja ilgiau kaip 10 metų. Implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Tačiau nevalia pamiršti, kad jie reikalauja nuolatinės priežiūros, kaip ir natūralūs dantys. Jei imlpantai apleidžiami, tai gali sukelti dantenų uždegimą ir kaulo tirpimą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai lankytis pas burnos higienistą, kuris nurodo ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantus. 

Dantų implantų privalumai:

  • Patogiausas ir saugiausias dantų pakaitalas.
  • Implantai pilnai atkuria kramtymo funkciją ir suteikia natūralų, savų dantų pojūtį.
  • Ten, kur trūksta vieno ar kelių dantų, implantas suteikia galimybę negadinti kitų šalimai esamų dantų, palyginus su dantų tiltų.
  • Dantų implantai atrodo kaip sveiki, puikūs dantys.
  • Plati šypsena.

Ar dantų implantai tinka kiekvienam?

Kiekvienas praradęs dantį yra kandidatas dantų implantams. Svarbu ne jūsų amžius, bet jūsų sveikatos būklė – beveik visiems galima įstatyti dantų implantus, tačiau prieš dedant gydytojo konsultacija yra būtina.

Kodėl ir kaip prarandamas kaulas prarandus dantis?

Kaului reikia nuolatinės stimuliacijos, kad išlaikytų savo formą ir funkciją. Žandikauliuose šią funkciją atlieka dantys: praradus dantį, per pirmus metus kaulo tūris sumažėja 25 procentais ir šis procesas tęsiasi toliau visą gyvenimą dažnai iki tokio lygio, kai nebegalima įdėti implantų be papildomų kaulo atstatymo procedūrų. Kuo daugiau prarandama dantų – tuo ryškesni estetiniai ir funkciniai pokyčiai. Ypač atrofija greitėja nešiojant išimamus protezus. Pacientai, nešiojantys išimamus protezus, yra pasmerkti greitesniam likusių savų dantų praradimui, didesniam apnašų kaupimuisi, dantenų uždegimui ir kraujavimui. Danties implantai turėtų būti pirmo pasirinkimo gydymo būdas praradus dantis.

Kada reikalingas kaulo priauginimas?

Ar Jums reikalingas kaulo priauginimas nuspręs Jūsų gydytojas įvertinęs Jūsų burnos ertmę vizualiai ir rentgenogramas ar kompiuterinę tomogramą. Kaulo priauginimo gali reikėti dėl: 

  • Dantenų ligų
  • Ilgai nešiojant plokšteles
  • Dėl traumų
  • Praėjus daug laiko po danties pašalinimo