Chirurginis gydymas

Danties traukimas

Traukti dantis gali tekti dėl įvairių priežasčių: traumų, periodontito, jei dantys stipriai pažeisti ėduonies, dantų kanalų nesėkmingo gydymo, nekokybiško protezavimo. Danties traukimo metu pacientas skausmo nejaučia, nes tai atliekama vietinėje nejautroje, taigi, bijoti šios procedūros nereikia. Po operacijos pacientas gali jausti nedidelį diskomfortą, tačiau naudojant gydytojo odontologo paskirtus priešuždegiminius vaistus, tai nesukelia tolimesnių problemų ir komplikacijos pasitaiko retai.

Sudėtingas dantų traukimas yra toks, kai tenka traukti protinius dantis bei dantis su lenktomis, giliai po dantenomis sugedusiomis šaknimis. Jie traukiami dėl stipriai pažengusio ėduonies, jei dantys kreivai dygsta arba dėl ortodontinio gydymo. Pooperaciniu laikotarpiu gydytojas odontologas paskiria priešuždegiminių vaistų, kurie užkerta kelią uždegimui bei sumažina skausmą (skausmą, patinimą po sudėtingo danties traukimo galite jausti iki 7 d.).

Danties viršūnės rezekcija

Šis chirurginis gydymas taikomas esant židiniams ant šaknų viršūnių. Procedūros metu yra prapjaunama gleivinė ir prieinama iki tos vietos, kur yra židinys; padaromas nedidelis langelis kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis užplombuojama specialia plombine medžiaga.

Alveolito gydymas

Ši procedūra gali būti reikalinga po danties traukimo, kada nesusiformuoja krešulys arba jis iškrenta. Tuomet į alveolę (kaulinė vieta, kurioje buvo danties šaknis) patenka infekcija, kuri gali sukelti uždegiminį procesą, vadinamą alveolitu. Alveolito atveju pacientai dažnai jaučia vidutinio intensyvumo skausmą, blogą kvapą, sklindantį iš burnos, gali blogai gyti žaizdos.

Alveolito gydymas nėra sudėtingas, jei atvejis nėra užleistas. Tuomet užtenka tik vietiškai nuskausminus sukelti kraujavimą, kurio pasekoje susiformuoja krešulys. Jei pacientas uždelsė ir laiku nesikreipė į gydytoją, gali pasireikšti užleista alveolito forma, kurios gydymas yra sudėtingesnis – žaizdą tenka plauti antiseptiniais tirpalais ir įvesti tvarsčius su vaistais. Tokia žaizda gyja antriniu būdu, todėl būtina apsilankyti pas gydytoją perrišimui kas 2 – 3 d. kol išnyksta visi alveolito simptomai, o žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu.